رعایت نکات مهم هنگام نصب هود

نکات مهم هنگام نصب هود

زمان نصب و هنگام استفاده هر وسیله‌ای که با انرژی الکتریکی کار می‌کند، باید نکاتی را جهت بالا بردن طول عمر آن دستگاه رعایت کرد. لوازم آشپزخانه نیز جزء این نوع از وسایل به شمار می‌روند، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و هود از جمله این وسایل می باشند.

نصب و راه اندازی لوازم برقی به ویژه وسایلی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید توسط سرویس‌کاران و نصاب شرکت انجام شود؛ زیرا، کوچک‌ترین سهل انگاری در رابطه با نصب عمر دستگاه یا وسیله مورد استفاده را تا حد زیادی کاهش می دهد.

از این رو قصد داریم در این مقاله درباره نکات مهم هنگام نصب هود که امروزه به عنوان یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه به شمار می‌رود، مطالبی را برای شما بیان کنیم. البته این نکته هم اهمیت دارد که هنگام خرید هود هنزا چه مواردی را به همراه آن دریافت ‌می‌کنید.

اهمیت نصب هود در آشپزخانه

در گذشته استفاده از هود به صورت امروزی اهمیت کمتری داشت و در کمتر خانه‌ای شاهد هود در آشپزخانه‌ها بودیم. آشپزخانه‌ها در گذشته در فضاهایی خارج از پذیرایی و اکثرا داخل حیاط خانه بود، این امر باعث خروج چربی‌ها و دوده‌ها به بیرون می‌شد؛ اما، امروزه به دلیل کوچک‌تر شدن خانه‌ها، افزایش تراکم در شهر و آپارتمان سازی، عدم وجود هود در آشپزخانه باعث کثیفی، انباشت چربی و دوده روی وسایل خانه و دیواره‌ها می‌شود.

بنابراین، اهمیت استفاده از هود با گسترش آپارتمان نشینی افزایش پیدا کرد. امروزه کمتر خانه‌ای وجود دارد که در آشپزخانه از هود استفاده نشود. حتما قبل از راه اندازی هود، نکات مهم هنگام نصب هود را رعایت کنید.

مزایای نصب هود در آشپزخانه

وجود هود در آشپزخانه مزایایی را به همراه دارد که بسیاری از افراد به این موارد اهمیتی نمی‌دهند. مزایایی وجود هود در آشپزخانه به شرح زیر است:

افزایش کیفیت هوای آشپزخانه:

تحقیقات نشان داده است که در زمان آشپزی در آشپزخانه، منو اکسید کربن به طور فزاینده‌ای توسط اجاق گاز تولید می‌شود. علاوه بر این، در بسیاری از آشپزخانه‌ها، آبگرمکن یا پکیج در آشپزخانه نصب می‌شود که همین امر منو اکسید کربن را در فضای آشپزخانه گسترش می‌دهد.

هود با مکش هوای داخل آشپزخانه، از تراکم گاز منو اکسید کربن به صورت چشمم گیر‌ی جلوگیری می‌کند و مسمومیت‌های ناشی از استنشاق یا تنفش گاز منو اکسید کربن را از بین می‌برد. یکی از نکات مهم هنگام نصب هود استفاده از لوله‌های مخصوص هود آشپزخانه است که روند مکش هوا را با بازده بالاتری انجام می‌دهد.

از بین بردن گرمای آشپزخانه:

هنگام آشپزی گرمای زیادی توسط بخار، دوده‌ها، چربی‌ها و حرارت اجاق گاز تولید می‌شود. استفاده از هود در کاهش گرما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

تمیز کردن راحت‌تر آشپزخانه:

اگر در آشپزخانه هود استفاده نشود، چربی‌های به مرور زمان روی سطوح را پر می‌کنند و تمیز کردن آنها کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است. استفاده از هود از انباشت چربی‌ها روی یکدیگر جلوگیری می‌کند.

روشنایی بهتر زمان آشپزی:

یکی از نکات مهم هنگام نصب هود، سیستم روشنایی آن است. سیستم روشنایی هود برای بهتر دیده شدن غذا در زمان پخت کمک زیادی به افراد می‌کند.

زیبایی آشپزخانه:

امروزه هودها در طرح‌ها و مدل‌های گوناگونی در بازار عرضه می‌شوند. انتخاب یک هود مناسب با وسایل و کابینت‌های آشپزخانه در زیبایی آن تاثیر زیادی دارد.

ارزش افزوده:

اگر قصد فروش خانه خود را دارید، چشم انداز یک آشپزخانه مدرن با هود زیبا و با کیفیت تاثیر فراوانی در جلب نظر مشتری دارد.

با توجه به مطالب فوق می‌توان به این نتیجه رسید که هود مانند سایر لوازم آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویژگی‌های یک هود خوب هنگام نصب

همانطور که گفتیم وجود هود در آشپزخانه در بهبود فضا و هوای خانه و تمیزی آن بسیار موثر می باشد؛ اما، یک هود خوب و با کیفیت می‌تواند خواسته‌های افراد را برآورده سازد که دارای ویژگی‌های زیر می باشد:

  • مکش قدرتمند و بی صدا
  • دارای راندمان بالا و مصرف انرژی پایین
  • استفاده از قطعات با کیفیت

موارد فوق بخشی از ویژگی‌های هودهای شرکت هنزا است، ولی علاوه بر موارد بالا، هودهای هنزا آپشن‌هایی را به محصولات خود اضافه کرده است که از نکات مهم در هنگام نصب هود به شمار می‌رود. مواردی که با خرید هودهای هنزا رعایت شده به شرح زیر است:

۱.استفاده از محافظ برق

همانطور که می‌دانید، قطع برق و نوسانات آن به شدت به وسایل و لوازم خانه آسیب می‌رساند. شرکت هنزا برای آسایش حال مشتریان خود و همچنین کاستن از مخارج اضافی در زمان آسیب به هود، در ورودی‌های برق هودهای خود از محافظ‌های برق استفاده کرده است.

چنین شرایطی به مشتریان این اطمینان را می‌دهد که در صورت نوسانات برق که امروزه بسیار اتفاق می‌افتد، سوختگی در موتور و تجهیزات الکتریکی هود رخ نمی دهد.

۲.استفاده از دوشاخه سر پرسی با ارت

این نوع دوشاخه‌ها شاید در نگاه اول اهمیت نداشته باشند. اما، از مزایای این نوع دوشاخه می‌توانیم به استحکام بالا، مقاومت در برابر گرما و جلوگیری از برق گرفتگی اشاره کنیم. بسیاری از دوشاخه‌های غیر استاندارد و غیر ایمن پس از اتصال به پریز به راحتی از آن جدا می‌شود که یکی از نکات مهم هنگام نصب هود، رعایت همین موضوع به ظاهر کوچک است.

۳.لوله خرطومی همراه با هود

اکثر شرکت‌های تولید کننده هودهای آشپزخانه، هنگام عرضه محصولات خود به بازار از قرار دادن لوله خرطومی همراه با هود خودداری می‌کنند. و مشتری باید خودش لوله خرطومی را تهیه کند. اما، شرکت هنزا زمان فروش هودهای خود، لوله خرطومی را نیز همراه آن به مشتری می‌دهد.

کلام آخر

زمان خرید به نکات مهم هنگام نصب هود توجه کنید. لوله خرطومی پلاستیکی، دوشاخه سر پرسی و محافظ برق از ویژگی‌های مهم در زمان نصب می باشند. شرکت هنزا، علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت، به ایمنی افراد خانواده و همچنین به حفاظت هودهای خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.