۳ قدم به سوی آشپزخانه‌ای مدرن

آشپزخانه مدرن

اکثر افراد برای تهیه خانه یکی از مهمترین بخشی را که مد نظر قرار می‌دهند، آشپزخانه است. همانطور که می‌دانید، آشپزخانه به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود. از این رو، انتخاب لوازم آشپزخانه‌ای که در عین زیبایی و کارایی، مدرن نیز باشد، کار بسیار دشوار و پر اهمیتی است.

همچنین، نوع چیدمان لوازم آشپزخانه و انتخاب وسایلی که از نظر ایمنی و حفاظت قابل اطمینان باشند نیز در طراحی یک آشپزخانه مدرن تاثیر فراوانی دارد. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره برای شما ذکر خواهیم کرد.

۳ اصل مهم برای داشتن آشپزخانه‌ای مدرن

برای اینکه شما یک آشپزخانه زیبا و در عین حال مدرن داشته باشید، باید ۳ اصل زیر را مد نظر قرار دهید:

  1. فضای آشپزخانه
  2. انتخاب لوازم آشپزخانه
  3. نوع چیدمان

این ۳ اصل مهمترین بخش‌ها برای طراحی و داشتن یک آشپزخانه مدرن و زیبا است که در ادامه به بررسی و شرح هر کدام می‌پردازیم.

فضای آشپزخانه

طبیعتا فضای آشپزخانه در هر خانه‌ای نسبت به مساحت آن متفاوت است. در خانه‌های بزرگ طبیعتا فضای آشپزخانه نسبت به خانه‌های کوچک بیشتر است؛ اما، این دلیلی برای زیبایی بیشتر در آشپزخانه‌های بزرگ‌تر نیست. فضای آشپزخانه هنگامی اهمیت دارد که بتوان لوازم آشپزخانه را به راحتی در آن قرار داد.

به عنوان مثال، در آشپزخانه‌های مربعی و مستطیلی، چیدمان وسایل و لوازم خیلی راحت انجام می‌شود. این امر، دست طراح یا افراد را برای انتخاب لوازم دلخواه باز می‌گذارد. از طرف دیگر، در فضاهای مربعی یا مستطیلی به راحتی می‌توان در چیدمان آشپزخانه و لوازم آن هارمونی ایجاد کرد.

بنابراین، فضای مناسب آشپزخانه به بزرگی و کوچکی آن مربوط نمی‌شود. همانطور که می‌دانید، لوازمی مانند: یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و… به شکل مربعی یا مستطیلی هستند، آشپزخانه‌هایی که این ویژگی را ندارند، باعث کمبود فضا و محدودیت در انتخاب لوازم می‌شوند.

انتخاب لوازم آشپزخانه

برای طراحی و داشتن آشپزخانه مدرن، انتخاب لوازم مهمترین قسمت آن است. هنگامی که کلمه مدرن را به کار می‌بریم، یعنی استفاده از لوازمی که با تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا ساخته شده‌اند. آشپزخانه مدرن تنها به معنای زیبایی نیست، بلکه لوازمی که در آن به کار می‌بریم، باید آشپزخانه را محلی امن، ایمن و در عین حال راحت برای افراد به ارمغان بیاورد.

یکی از لوازم بسیار پرکاربرد و مهم که در آشپزخانه باید کاملا ایمن باشد، اجاق گاز است. شرکت‌هایی که هنوز همانند گذشته ایمنی و نشتی اجاق گاز را بررسی می‌کنند، قادر به تولید لوازم مدرن نیستند. شرکت هنزا یکی از معدود تولید کننده‌های اجاق گاز است، که علاوه بر تست‌های ایمنی به روز و فراتر از استاندارد، قابلیت‌های ویژه‌ای را نیز در محصولات خود قرار داده است.

 سنسور نشت یاب اجاق گاز هنزا از مواردی است که کلمه آشپزخانه مدرن را تداعی می‌کند. عملکرد این سنسور به این صورت است که هنگام نشتی گاز، برق ورودی به اجاق گاز نیز قطع می‌شود. همچنین سیستم نشتی یاب اجاق گاز هنزا محدود به خود آن نیست و در صورت نشتی سایر قسمت‌های خانه، این سنسور به صورت اتوماتیک افراد خانه را با خبر می‌سازد.

هودهای شرکت هنزا نیز با طراحی‌های زیبا همراه با فناوری‌های روز دنیا، مدرنیته را در آشپزخانه شما به نمایش می‌گذارد. سنسور نشت یاب گاز منو اکسید که به عنوان مرگ خاموش شناخته می‌شود، یکی از تکنولوژهای به کار رفته در هودهای هنزا است. بنابراین، انتخاب محصولات و لوازمی که فراتر از استاندارهای جهانی تولید می‌شوند و برای مشتریان ایمنی و امنیت را به ارمغان می‌آورند، آشپزخانه‌ای مدرن را برای افراد ایجاد می‌کنند.

نوع چیدمان

اگر خودتان قصد چیدمان لوازم را در آشپزخانه دارید، باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. آشپزخانه مدرن، علاوه بر زیبایی باید ایمن باشد، امنیت نیز علاوه بر انتخاب درست لوازم، به نوع چیدمان آنها کنار یکدیگر بستگی دارد. یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی مهمترین المان‌های داخل آشپزخانه هستند.

نوع چیدمان این ۳ وسیله در آشپزخانه در امنیت، زیبایی و کارایی آشپزخانه بسیار موثر هستند. فاصله اجاق گاز از یخچال و سینک و همچنین وسایل دیگر باید به درستی رعایت شود. درب‌های یخچال باید به راحتی باز و بسته شوند و به هیچ وجه یخجال نباید کنار اجاق گاز و چسبیده به آن باشد.

فاصله اجاق گاز تا سینک ظرف شویی نیز باید حداقل یک متر باشد. از چیدن لوازمی که اشتعال پذیرند در کنار اجاق گاز خودداری کنید. از خرید لوازم اضافی برای آشپزخانه اجتناب کنید؛ زیرا، علاوه بر عدم کارایی آنها باعث شلوغی آشپزخانه نیز می‌شوند.

کلام آخر

 همانطور که گفتیم، مهم‌ترین بخش برای داشتن آشپزخانه مدرن، انتخاب لوازم و وسایل ایمن و با کیفیت است. هود و اجاق گاز از اجزای مهم و بسیار کاربردی آشپزخانه به شمار می‌روند. شرکت هنزا با تولید هود و اجاق گازهای هوشمند لوازمی مدرن را برای آشپزخانه ها فراهم کرده است. وجود سنسورهای نشتی یاب و تجهیزات ایمنی و حتی رفاهی مانند پخش موسیقی در هودهای هنزا، آشپزخانه‌ای مدرن را برای مصرف کنندگان به ارمغان آورده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.